Доцент Діктерук М.Г. пройшов курс навчання у компанії RAUT-Automatic

Нещодавно, доцент нашої кафедри Діктерук Михайло Гаврилович пройшов дводенний курс навчання у компанії RAUT-Automatic. Перший день, 18 травня, був посвячений програмуванню контролерів в середовищі розробки RAUT Qubix, а другий, 21 травня,  конфігуруванню SCADA-системи ESM.

Дякуємо RAUT-Automatic за представлену можливість і сподіваємося на налагодження співробітництва.

сертифікат 18.05.18 цвсертифікат 21.05.18 цв

III міжнародна конференція INUDECO
Студенти кафедри Автоматизації технологічних процесів – Андрейченко Жанна, Некрашевич Олексій, Тіщук Максим (всі 5-й курс), Костильова Ольга (4-й курс) та Полегенький Костянтин (3-й курс) – у рамках III науково-практичної конференції Inudeco 2018, що проходила 25-27 квітня, відвідали місто Славутич. В рамках однієї із секцій конференції, під назвою “Технології розумного міста у ХХІ столітті”, відбувся другий славутицький хакатон “Славутич – місто нових ідей”, в якому і прийняла участь збірна команда 3-5 курсів, що мала назву “Automation HUB KNUCA”, під керівництвом Вольтерса Андрія Олександровича, викладача кафедри Автоматизації технологічних процесів.

Читати далі

Хакатон “Smart University”

Увага! Від сьогодні відкрита реєстрація на хакатон “Smart University”, який відбудеться у КНУБА З 11.04.2018 по 13.04.2018. Якщо Ви маєте своє бачення розвитку “розумного” університету і команду, з якою можете втілити ідею у реальність, запрошуємо на офіційну сторінку хакатону, на якій є посилання для реєстрації!

Технічний комітет 185

Представник кафедри АТП, асистент Вольтерс А.О., став членом технічного комітету 185 (ТК 185) «Промислова автоматизація», який створений асоціацією підприємств промислової автоматизації України (АППАУ). На першому засіданні, яке відбулося 18-го липня, розглядалося питання впровадження і поширення міжнародних стандартів промислової автоматизації в Україні.

TK-185-600

Захист дипломних проектів

З 25 по 30 червня відбувся захист дипломів бакалаврів по спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології». Найкращим дипломним проектом відзначився студент групи АТП-41 Ярас Микола, який сконструював працюючий 3D-принтер.
Кафедра автоматизації технологічних процесів вітає своїх студентів з успішним захистом дипломних проектів і бажає успіхів у всіх починаннях!

Технології розумного міста у XXI столітті на конференції «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO

З 25 по 27 квітня 2017 року у Славутичі пройшла ІІ Міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO.

В роботі секції конференції “Технології розумного міста у XXI столітті” прийняли участь викладачі кафедри Соболевська Леся Георгіївна та Вольтерс Андрій Олександрович.

Читати далі

Історія створення реле

rele

Напевно, власники поштових станцій дуже здивувалися би, якби дізналися, що звичне для них слово “реле”, буквально через кілька століть буде вживатися вже зовсім в іншому сенсі! Слово «реле» – французьке. З’явилося воно в часи, коли не було ні паровозів, ні автомобілів, тим більше літаків. Люди їздили в кінних екіпажах – каретах і диліжансах.

З часом коні втомлювалися в дорозі. Саме тому, люди будували проміжні станції, де виснажені дорогою коні замінялися іншими, які вже відпочили. Диліжанс або поштова карета після зміни коней могли продовжувати шлях з тією ж швидкістю. Проміжні станції отримали назву «реле».

Читати далі

Запрошуємо на посвяту у студенти КНУБА!

knusa

Подія, на яку чекають всі першокурсники КНУБА – урочиста посвята у студенти відбудеться 31-го серпня о 10:00 на площі перед головним корпусом Київського національного університету будівництва і архітетури. Це святковий день, у який студенти стануть на крок ближче до успіху в професійній сфері. Запрошуємо усіх першокурсників факультету автоматизації та інформаційних технологій на це свято!

Після урочистих привітань ректора факультет АІТ буде продовжувати вітати своїх студентів в читальній залі університету (3 поверх головного корпусу).

Як в СРСР проектували “розумний будинок”

rozbud

У 1980-ті роки в СРСР не тільки будували «Буран» і грали в перебудову, а й намагалися вгадати майбутнє споживчого раю, що було особливо неймовірно в умовах тотального дефіциту навіть туалетного паперу. І все-таки в той час радянські вчені змогли спрогнозувати появу і розумних годинників, і смартфонів, і ноутбуків, і бездротового підключення домашньої електроніки. Більш того, все це передбачалося зв’язати в єдину систему, організувавши щось на зразок розумного будинку.

Читати далі

Перша міжнародна конференція “INUDECO’16”

25 – 27 квітня 2016 року, у місті Славутич відбулася перша міжнародна конференція “Проблеми виведення із експлуатації об’єктів ядерної енергетики і відновлення навколишнього середовища” (“INUDECO’16”) присвячена 30-річчю аварії на ЧАЕС, яка в 1986 році привернула увагу всього світу та перевернула наше життя. Ми відвідали її у складі: асистент Соболевська Л.Г., студенти Максим Вітьман, Олексій Некрашевич і Максим Тіщук за запрошенням викладача Славутицької філії КНУУ “КПІ” Максима Савєльєва. На конференції було висвітлено багато питань, які пов’язані з остаточним виведенням з експлуатації Чорнобильскої АЕС, перетворенням об’єкту “Укриття” в екологічно безпечну зону, проблемами поводження с паливовмісними матеріалами та ін.

Читати далі