Перша міжнародна конференція “INUDECO’16”

25 – 27 квітня 2016 року, у місті Славутич відбулася перша міжнародна конференція “Проблеми виведення із експлуатації об’єктів ядерної енергетики і відновлення навколишнього середовища” (“INUDECO’16”) присвячена 30-річчю аварії на ЧАЕС, яка в 1986 році привернула увагу всього світу та перевернула наше життя. Ми відвідали її у складі: асистент Соболевська Л.Г., студенти Максим Вітьман, Олексій Некрашевич і Максим Тіщук за запрошенням викладача Славутицької філії КНУУ “КПІ” Максима Савєльєва. На конференції було висвітлено багато питань, які пов’язані з остаточним виведенням з експлуатації Чорнобильскої АЕС, перетворенням об’єкту “Укриття” в екологічно безпечну зону, проблемами поводження с паливовмісними матеріалами та ін. Ми зі свого боку були зацікавлені секцією “Розумне місто”, але відвідали і багато інших доповідей. Докладно про конференцію можна дізнатися на офіційному сайті.
IMG_5108

Максим Савєльєв, викладач Славутицької філії НТУУ “КПІ”, один з організаторів, за запрошенням якого ми і відвідали конференцію “INUDECO’16”

IMG_5110

Студенти 3 курсу спеціальності АТП (КНУБА), які прийняли участь у конференції – Вітьман Максим, Некрашевич Олексій та Тіщук Максим

В рамках конференції ми відвідали ЧАЕС, побачили макет четвертого енергоблоку після аварії 1986 року та новий безпечний конфаймент, який зараз будується поряд з об’єктом “Укриття”.
IMG_4963

Макет четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС після аварії (вид зсередини)

IMG_4967

Новий Безпечний Конфайнмент – конструкція, яка захищатиме світ від радіаційного забруднення

IMG_4994

Пам’ятник ліквідаторам, який був установлений на 20-річчя побудови об’єкта “Укриття”

Взагалі відвідування міста Славутич, а ми там були вперше, залишило дуже приємні спогади, навіть від’їжджати додому не хотілось. Славутич – молоде, дуже чисте та охайне місто, з ввічливими та милими людьми, яке зараз намагається стати містом для туризму, і я від себе можу сказати – так, я би поїхала туди просто так, відпочити, а не тільки заради відвідування конференції. Дуже дякуємо місту, його людям, та особисто Максиму Савєльєву за таку можливість!

Соболевська Л.Г.